Kontakt

Nevíte si rady s objednávkou?
Neváhejte nás kontaktovat.

tel: +420 604 942 809
e-mail: info@m-eclisse.cz

Novinky

5.12.2016
Mikuláš

  Mikulášská nadílka už je za dveřmi. Dnes tradičně jako každý rok budou venku řádit čerti, andělé a Mikuláši. Byli jste letos hodní nebo se bojíte, že si vás odnese čert?  Hezkého Mikuláše vám přeje tým m-eclisse.cz...

více
19.8.2015
Dveřní stavební pouzdra – mohou ušetřit až 180.000,-Kč!

Dveřní stavební pouzdra – mohou ušetřit až 180.000,-Kč! Stavební dveřní pouzdra jsou stále nedoceněné. Je to veliká škoda! Pokud se podíváme na dveřní pouzdra komplexně, tak zjistíme, že jejich výhoda není jen v tom, že perfektně vypadají a že oteví...

více
5.11.2013
Vstupní dveře jsou srdcem našeho exteriéru

Kvalita za rozumnou cenu a český výrobce - to je SLAVONA

více
4.9.2013
Doplňky pro celoskleněné dveře

Jaké doplňky (příslušenství) můžeme použít pro celoskleněné dveře

více

Mají posuvné dveře izolační vlastnosti?

Je stavební pouzdro a posuvné dveře tepelně nebo zvukově izolační?

Dnes si povíme jak je to se zvukotěsností nebo tepelně izolačními vlastnostmi stavebních pouzder a posuvných dveří do pouzdra.

ZVUKOTĚSNOT STAVEBNÍCH POUZDER:
Zatím žádný výrobce stavebních pouzder tuto hodnotu neuvádí. Jde o to, že relevantnost tohoto měření by byla a nebo nebyla správná.Záleží na dosti vnějších okolnostech které by tento údaj znehodnocovali. Je třeba si říci, že např. rozdílné materiály obložení, podlahy, omítky, cihel tento faktor zcela zásadním způsobem mění. Obecně lze, ale říci, že zvukotěsnot je min. o 1/3 lepší než u klasický otočných dveří. Do nahrávacích studiíí je, ale zcela určitě nedoporučujeme...:)

V případě, že projektová dokumentace vyžaduje speciální zvukotěsné vlastnosti je si třeba pohrát se silnější vrstvou obkladu a obložení. Stěnu můžete také opatřit izolační vatou a docílit tak požadované zvukotěsnosti avšak bez atestu.

ZVUKOTĚSNOT A TEPELNĚ IZOLAČNÍ VLASTNOSTI POSUVNÝCH DVEŘÍ DO POUZDRA:
Posuvné dveře do pouzdra zdaleka nedosahují takových kladných hodnot jako jejich sourozenci klasické otočné dveře. Otočné dveře v případě potřeby je možné dodat se speciální zvukově i tepelní izolačním atestem. To je v zásadě docíleno izolační výplní v dveřním křídle a speciálním těsněním v obložkové zárubni. Toto se bohužel už nedá aplikovat na posuvné dveře do pouzdra. Jde o to, že tento systém neumožňuje takové dovření dveří jako klasické otočné dveře. Větší zvukotěsnoti by si dalo dosáhnout při použití speciálních dveřních křídel se zvukotěsnou úpravou, ale výsledek by nebyl 100%.

Je třeba tedy počítat s tím, že tyto vlastnosti nelze zcela 100% aplikovat do posuvných systémů.
Pokud přeci jen potřebujete aby stavební úzávěr splňoval zvukotěsné a tepelně izolační vlastnosti, doporučuji pořidít speciální otočné dveře, které jsou podloženy atestem.

Team m-eclisse.cz