Kontakt

Nevíte si rady s objednávkou?
Neváhejte nás kontaktovat.

tel: +420 604 942 809
e-mail: info@m-eclisse.cz

Novinky

5.12.2016
Mikuláš

  Mikulášská nadílka už je za dveřmi. Dnes tradičně jako každý rok budou venku řádit čerti, andělé a Mikuláši. Byli jste letos hodní nebo se bojíte, že si vás odnese čert?  Hezkého Mikuláše vám přeje tým m-eclisse.cz...

více
19.8.2015
Dveřní stavební pouzdra – mohou ušetřit až 180.000,-Kč!

Dveřní stavební pouzdra – mohou ušetřit až 180.000,-Kč! Stavební dveřní pouzdra jsou stále nedoceněné. Je to veliká škoda! Pokud se podíváme na dveřní pouzdra komplexně, tak zjistíme, že jejich výhoda není jen v tom, že perfektně vypadají a že oteví...

více
5.11.2013
Vstupní dveře jsou srdcem našeho exteriéru

Kvalita za rozumnou cenu a český výrobce - to je SLAVONA

více
4.9.2013
Doplňky pro celoskleněné dveře

Jaké doplňky (příslušenství) můžeme použít pro celoskleněné dveře

více

Jak vybrat stavební pouzdro

Ač to vypadá složitě, tak to není tak úplně hrozné. Stačí vědět pár důležitých informací a výběr stavebního pouzdra je procházkou růžovou zahradou. Samozřejmě s trochou nadsázky. Ale jsme tu proto, aby Váš nákup byl co nejpohodlnější a nenáročný. Pojďme se tedy podívat na nejzásadnější kroky, které povedou ke správnému výběru stavebního pouzdra.

FUNKCE POUZDRA:
Jako první bychom si měli ujasnit, jaký typ stavebního pouzdra potřebujeme a jakou má plnit funkci. Stavební pouzdra jsou rozdělena do několika skupin, které jsou rozděleny dle typu funkce. Jednotlivé typy a funkce jsou vždy uvedeny v levém menu našeho webu.

Např:

 • Stavební pouzdro - JEDNOKŘÍDLÉ
 • Stavební pouzdro – DVOUKŘÍDLÉ
 • atd...

  

TYP PŘÍČKY:
Stavební pouzdra jsou, vyráběny ve dvou variantách.

1. Stavební pouzdro do SDK příčky
2. Stavební pouzdro do ZDĚNÉ příčky

Tyto pouzdra se od sebe liší použitím omítkářské sítě. Pouzdro pro zdění je opatřeno omítkářskou sítí pro bezproblémové pojmutí zdicích materiálů a pouzdro pro SDK příčku tuto síť nemá.

TLOUŠTKA POUZDRA vs. TLOUŠTKA DOKONČENÉ PŘÍČKY
Je to sice troškou matoucí a možná i zavádějící, ale stavební pouzdra se označují tl. dokončené příčky a né tl. pouzdra. Vždy je uváděna minimální tl. dokončené příčka, která vznikne po dokončení omítek, obkladů, lepidla atd. u SDK po obložení SDK deskami.

Vyberte tedy na základě použitého materiálu ze kterého bude příčka postavena, to správné označení. Pokud by jste si nebyli jisti, tak nás určitě kontaktujte!

ZDIVO – varianty

 • 100mm tl. dokončené příčky (profil pouzdra 75mm)
 • 108mm tl. dokončené příčky (profil pouzdra 83mm)
 • 125mm tl. dokončené příčky (profil pouzdra 100mm)
 • 150mm tl. dokončené příčky (profil pouzdra 125mm)

SDK – varianty

 • 100mm tl. dokončené příčky
 • 125mm tl. dokončené příčky

POZOR: pro tl. dokončené příčky 100 a 108mm můžete použít pouze plné, hladké dveře!!!

DVEŘE DO POUZDRA
Do stavebních pouzder můžete použít všechny typy interiérových dveří – dřevěné, foliové, dýhované, laminátové a celoskleněné. Dveře musí splňovat ČSN normu – pokud kupujete u zahraničního výrobce, tak na toto se vždy informujte. Pokud si chcete počíst o jednotlivých typech a možnostech, tak se podívejte na tento náš článek dveře do stavebního pouzdra.

JAK PŘIPRAVIT STAVEBNÍ OTVORY
Stavební pouzdro je výrobek, který nejde na místě nějak zkrátit, uříznout atd. Je třeba dodržet naše doporučené stavební otvory. Příprava stavebních otvoru se týká pouze stavebních pouzder pro ZDĚNOU příčku. Pouzdra pro SDK se instalují a sestavují přímo s SDK příčkou.


JAK ZATOČIT S ATYPICKÝM ROZMĚREM

Bez atypických rozměrů by to samozřejmě nešlo! Na zakázku je možno objednat níže uvedené rozměry s velice krátkým termínem výroby do 7 prac. dnů.

Pouzdro pro SDK

 • šířka až do čistého průchodu 1500mm
 • výška až do čistého průchodu 2900mm

Pouzdro pro ZDIVO

 • šířka až do čistého průchodu 1500mm
 • výška až do čistého průchodu 2600mm

Věřím, že Vám byl náš článek šikovným rádcem a pokud jste něčemu nerozuměli, tak nás určitě kontaktujte!

Váš team m-eclisse.cz
tel.: 604 942 809