Zákaznická podpora:info@m-eclisse.cz

Mají posuvné dveře izolační vlastnosti?

Je stavební pouzdro a posuvné dveře tepelně nebo zvukově izolační?

Dnes si povíme jak je to se zvukotěsností nebo tepelně izolačními vlastnostmi stavebních pouzder a posuvných dveří do pouzdra.

ZVUKOTĚSNOT STAVEBNÍCH POUZDER:
Zatím žádný výrobce stavebních pouzder tuto hodnotu neuvádí. Jde o to, že relevantnost tohoto měření by byla a nebo nebyla správná.Záleží na dosti vnějších okolnostech které by tento údaj znehodnocovali. Je třeba si říci, že např. rozdílné materiály obložení, podlahy, omítky, cihel tento faktor zcela zásadním způsobem mění. Obecně lze, ale říci, že zvukotěsnot je min. o 1/3 lepší než u klasický otočných dveří. Do nahrávacích studiíí je, ale zcela určitě nedoporučujeme...:)

V případě, že projektová dokumentace vyžaduje speciální zvukotěsné vlastnosti je si třeba pohrát se silnější vrstvou obkladu a obložení. Stěnu můžete také opatřit izolační vatou a docílit tak požadované zvukotěsnosti avšak bez atestu.

ZVUKOTĚSNOT A TEPELNĚ IZOLAČNÍ VLASTNOSTI POSUVNÝCH DVEŘÍ DO POUZDRA:
Posuvné dveře do pouzdra zdaleka nedosahují takových kladných hodnot jako jejich sourozenci klasické otočné dveře. Otočné dveře v případě potřeby je možné dodat se speciální zvukově i tepelní izolačním atestem. To je v zásadě docíleno izolační výplní v dveřním křídle a speciálním těsněním v obložkové zárubni. Toto se bohužel už nedá aplikovat na posuvné dveře do pouzdra. Jde o to, že tento systém neumožňuje takové dovření dveří jako klasické otočné dveře. Větší zvukotěsnoti by si dalo dosáhnout při použití speciálních dveřních křídel se zvukotěsnou úpravou, ale výsledek by nebyl 100%.

Je třeba tedy počítat s tím, že tyto vlastnosti nelze zcela 100% aplikovat do posuvných systémů.
Pokud přeci jen potřebujete aby stavební úzávěr splňoval zvukotěsné a tepelně izolační vlastnosti, doporučuji pořidít speciální otočné dveře, které jsou podloženy atestem.

Team m-eclisse.cz

Stavební pouzdra Eclisse je systém pro posuvné dveře do pouzdra. Jde o konstrukci, která se zabuduje do zděné nebo sádrokartonové příčky a umožňuje dveřnímu křídlu otevírání a zavírání. Jde o velice propracovanou konstrukci, která je nenáročná na instalaci a plní svou funkci po desetiletí. Dveře do pouzdra můžete použít od všech tuzemských výrobců a řemeslníků. Posuvné dveře se v dnešní době těší veliké oblibě jak v bytových jednotkách, tak v pracovních a administrativních budovách. Stavební pouzdra Eclisse jsou jasnou volbou díky jedinečnosti a variabilitě, která na českém trhu nemá obdoby. Pokud potřebujete kvalitní designové dveřní kliky navštivte náš internetový obchod.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.